Systémové kompakty i digitální zrcadlovky

Sluneční clona Canon

Sluneční clona zabraňuje odleskům a odstraňuje sluneční světlo přicházející z bočních stran. Sluneční clona je ve většině případů součástí balení, kupujete-li fotoaparát. Společnost Canon je předním výrobcem digitálních fotoaparátů, ale ne u všech nabízených typů je k dispozici sluneční clona. Cena slunečních clon se pohybuje od zhruba 200,- Kč a lze ji dokoupit i samostatně zvlášť, budete-li mít zájem.

Kupujete-li sluneční clonu zvlášť jako doplňkový sortiment digitálních fotoaparátů, rozhodně se zaměřte na clonu od stejného výrobce – v tomto případě Canon, jako je váš fotoaparát a jeho objektiv. Zajistíte tak, že bude clona dokonale sedět a navíc bude po všech stránkách velikostně vyhovovat.

Zkrátka a dobře bude naprosto kompatibilní s veškerou vaší foto technikou. Pokud zakoupíte univerzální sluneční clonu, s největší pravděpodobností bude sice dobře sedět na objektiv, ale nezajistí tak dobré vykrytí úhlu, jako clona od originálního výrobce. Vhodnost clony je možné přímo na objektivu vyzkoušet přímo ve specializovaných prodejnách, ale objednáváte-li prostřednictvím internetu, vždy se podívejte do příbalového letáku, jaký typ clony je vhodný pro váš fotoaparát Canon.

Obecně vzato se sluneční clony rozdělují na dvě základní kategorie, z nichž je možné vybírat:

  • sluneční clony pro teleobjektivy
  • sluneční clony širokoúhlé

Liší se hlavně na základě specifického tvaru – širokoúhlé sluneční clony jsou na některých místech vykrojené, naopak teleobjektivy jsou podlouhlé tubusy bez dalších znaků nebo vykrojení.  Volba vhodné sluneční clony závisí hlavně na tom, na jaké profesionální úrovni fotíte. A nezapomínejte, že pokud při focení používáte větší množství různých objektivů, budete potřebovat i různé sluneční clony, s nimiž dosáhnete požadovaného zastínění nebo přirozených efektů.

Mohlo by Vás zajímat:


Tento záznam byl zaslán Canon technika a označen , , , . Záložka je zde.

Similar posts

Komentáře jsou uzavřeny.