Systémové kompakty i digitální zrcadlovky

Foto brašny

Brašna na fotoaparát je naprosto nezbytnou součástí základního vybavení každého správného fotografa. Pochopitelně je možné nosit fotoaparát jen tak v kapse nebo na krku, po chvíli ale zjistíte, že to není ani pohodlné, bezpečné a hlavně ne opatrné, pokud jde o poškození přístroje. Brašna totiž chrání hlavně váš fotoaparát, v neposlední řadě je i perfektním společníkem na cesty, potřebujete-li uložit některé drobnosti jinam, než právě do kapsy – mobilní telefon, apod.

Co všechno hodláte ve foto brašně přenášet? To je první věc, kterou byste si měli ujasnit ještě předtím, než se pustíte do nákupu brašny na váš fotoaparát. Mnohdy totiž nejde jen o fotoaparát jako takový, ale i o další drobnosti, jako je například příslušenství, jednotlivé nástavce a další digitální techniku, kterou jste si současně s fotoaparátem pořídili. A obecně platí, že brašna je lepší větší, než menší a to právě z toho důvodu, že se v budoucnu rozhodnete k nákupu filtrů nebo baterií navíc, které nebudete mít v malé brašně kam dát. Nosit takové drobnosti po kapsách navíc není ani zdaleka příjemné.

V současné době je na trhu obrovské množství klasických foto brašen, ale i pistolových brašen, pouzder nebo dokonce foto batohů. Klasické brašny ale rozhodně na oblíbenosti neztrácení a není se čemu divit. Vypadají dobře, jsou dostatečně prostorné, vyrábí se ve stovkách různých provedení a navíc jsou cenově dostupné. Mimo jiné si vždy z nabídky vyberete ten, který dokonale padne přímo vašemu fotoaparátu. Tak jako tak mají brašny i své nevýhody, o kterých je dobré vědět předem.

Jednak jsou nepraktické na sport, protože disponují jen jedním popruhem a tak jsou brašny vhodné pro nošení na jednom rameni, pro turistiku se obecně nehodí a to z toho důvodu, že se pronesou, nosíte-li i další fotografické příslušenství.

Mohlo by Vás zajímat:


Tento záznam byl zaslán Příslušenství a označen , , , . Záložka je zde.

Komentáře jsou uzavřeny.